VUKE U12 Oroszlánok - DKKA Cougars: 57 - 55 (hosszabbítás után)

VUKE U12 Oroszlánok - Marcali Szürkefarkasok: 56 - 46
    Bajnoskág:
     Regionális U12 "B" csoport

Edzői értékelés:
    Izgatottan vártuk ezt a hétvégét, hiszen az első fordulóban is ezzel a két csapattal mérkőztünk meg az "A" csoportba való feljutásért, de sajnos a DKKA csapata akkor magabiztosan bár nem nagy különbséggel, de legyőzőtt minket.

Számítani lehetett rá, hogy egy a végletekig kiélezett mérkőzésen fog eldőlni az ismételten megcélzott "A" csoportba kerülés, de bíztunk benne, hogy ezen a hétvégén hazai pályán győztesen tudjuk elhagyni a parkettet!
    A mérkőzés végig nagyon szoros volt, és a rendes játékidő vége előtt 2 perccel még 4 ponttal vezettünk, de sajnos nem tudtuk megtartani az előnyt és 1-1 elhibázott ziccer után kiegyenlített az ellenfél és hosszabbításra került a sor.
    A hosszabbítás eleje a vendégeknek sikerült jobban (49 - 53), de a óriási szívvel védekezve és 1-1 ügyes megoldással sikerült megfordítani és megynyerni a meccset!

A második mérkőzés sem ígérkezett "könnyűnek", ugyanis a Marcali csapata megverte a DKKA együttesét az első mérkőzés után!
    Végigi fej-fej mellet haladtak a csapatok, mindkét gárda szeretett volna nyerni,  a Marcali visszavágni a múltkori vereségéért, mi pedig meg szerettük volna mutatni, hogy legutóbb is megérdemelten nyertünk.
    A negyedik negyedben 38 - 36-os vendég vezetésnél sikerült nagyon agresszív védekezésre kapcsolnunk és támadásban is remek megmozdulásokat mutattak a srácok, aminek eredményeképpen 2 perccel a mérkőzés vége előtt 48 - 38 állt az eredményjelzőn a mi javunkra! Innen már nem volt kérdés, hogy ki nyeri a találkozót és jut fel az " A" csoportba a januári fordulóra, ahol az Alba Fehérvár és a DKKA korosztályos élcsapatai leszenek az ellenfeleink!