2021-03-29 09:23:55
2021.03.28 Rácalmás

Atomerőmű SE-Paksi Harcosok- VUKE U12  2:0 (56:44)
VUKE U12- Dunaújvárosi Sárkányok 0:2 (58:33)

Megfogyatkozott a csapatunk erre a fordulóra, 9-en utaztunk a Dunaújvárosi Sárkányok otthonába. Hivatalosan ugyan nem nyerhettünk, de a második mérkőzésünket 25 pontos különbséggel hoztuk a pályán.

(12:4, 15:19, 11:3, 18:18)
A csapat tagjai: Kalincsák Anna, Horváth Adél, Veres Máté, Varga Dávid, Finta Bulcsú, Andor Dániel, Szalai Rajmund, Sárvári Ignác, Pálfy Krisztián.
Dobott pontok: Finta B. 19, Kalincsák A. 11, Veres M. 8, Varga D. 4, Horváth A. 1, Szalai R. 1.

Az első negyedben megint a buszon maradtunk fejben, ez a csapat legnagyobb megoldatlan problémája. Védekezésben ilyenkor nem vesszük fel a ritmust és ez nagy pontkülönbségű negyedhez vezet. A második játékrészben keményebb védekezésre váltottunk és gyorsindításokkal gyarapítottuk a pontjainkat. A második félidőben szerettem volna ha mindenki figyel a védekezésre és kevesebbet kell  állandó jelleggel besegítenie ugyanannak a 2-3 játékosnak, ami a harmadik negyedben nem sikerült. A mérkőzés végét komolyan vette a csapat, kértem a gyerekeket, hogy minden labdára marjunk rá. Ez sok szerzett labdához vezetett, de így sem tudtunk közelebb kerülni a paksi csapathoz.

(14:8, 19:9,17:8, 8:8)
Dobott pontok: Kalincsák A. 24, Veres M. 15, Finta B. 8, Varga D. 6, Szalai R. 3, Andor D. 1, Horváth A. 1.

Ezen a mérkőzésen mindenképp nyerni szerettem volna és ehhez mérten is kezdtük az első negyedet. Az első pár perc után ugyan többet hibáztunk, de a negyedet szép kosarakkal fejeztük be, így biztos előnnyel fordultunk a második  8 percre. Végig kézben tartottuk a meccset, megtalálták egymást a gyerekek az indításokkal és add és fuss játékokból is sikerült kosarakat szereznünk. Néhány játékosom megtanulta hatástalanítani a passz-befutásokat, amit  nagy sikernek könyveltem el közös edzések hiányában. Védekezésben is sokkal jobban pörögtek a srácok, rengeteg labdát tudtunk szerezni, többen is egész szépen olvasták a játékot. Szuper meccs volt a gyerekek szempontjából, figyeltek egymásra és nagyon élvezték a játékot.